מחשב טיגון - המחשב מייצר טעמים FRYMASTER - מאמר 2/98

כיום ניתן למצוא מחשבים בכל מקום, הם מונחים על שולחן הכתיבה שלנו, לפעמים על הברכיים ועכשיו הם אפילו קטנים מספיק כדי להכניסם לכיס. יש לכך השפעה רחבת היקף מעבר לכך.
שבבי מחשבים ניתן למצוא בכל מקום, החל ממתקן כוונון ואבחון המכוניות שלנו, ועד לכרטיסי ברכה הדוברים בעת פתיחתם. בטווח הארוך היישום החשוב ביותר ליכולת המחשבים שנכיר בעתיד במאה זו הוא שליטה על תהליכי הבישול בעזרת מחשב לטיגון.
רבים שואלים אותי אותה שאלה: "למה אני מוכר מחשב שמטגן"? לצערי קשה מאוד לענות על שאלה זו באופן פשוט, לכן ברצוני לחלק שאלה זו למספר חלקים.

"מדוע מוכרת "FRYMASTER" מחשבים המיועדים לטיגון?" והתשובה היא כסף! בכך שאנו מעניקים לציבור הצרכנים שלנו יכולת שימוש חדשה ובו בזמן גם מצליחים להרוויח עוד דולר.
"מדוע מפיץ של frymaster ימכור מחשבים המיועדים לטיגון?" אותה תשובה:כסף! על ידי מכירת היכולת לטגן בצורה ממוחשבת אנו עוזרים לצרכנים.
כעת השלב המורכב יותר: "למה שבעל מסעדה ירכוש מחשב טיגון?" תאמינו או לא אבל התשובה כאן היא שוב כסף! אנו חייבים להוכיח ולהדגים שהמחשב ריווחי או חוסך כסף. להסביר איך הוא ריווחי, זה קל.

אחרי הכל מזון מטוגן הוא אחד הפריטים הריוחיים בתפריט.
עוף ודגים ריווחיים בממוצע פי שתים מהמבורגר או סטייק. צ'יפס, טבעות בצל וחטיפים שונים רווחיים ביותר וזאת למרות הפרסום הרע שיש לאוכל המטוגן.
בנקודה זו אני יכול להמשיך להוסיף הלל על מספר האפשרויות הרב שקיימות לאוכל המטוגן כמו: אכילת אוכל מטוגן עדיפה על פני:
- קפיצה ממטוס טס ללא מצנח.
- לצאת לצלילה לעומק הים ללא אספקת אוויר.
- קפיצת בנג'י כשהחבל אליו אתה קשור ב- 6 מטר ארוך מדי. אבל אני לא אכנס לכל זה.

עליך לזכור: בכל מקרה שאותם מחקרים אומרים שאוכל מטוגן אינו בריא עבורך הם אותם מחקרים האומרים שכל דבר שקיים בעולם גורם לסרטן. לכן אתן לך להסיק את המסקנות בעצמך.
גם ההסבר כיצד מחשב טיגון יכול לחסוך למסעדה כסף רב,הוא קל אבל, בכדי להראות את החסרון האפשרי באמת, עלי להסביר תחילה את שלושת שיטות הטיגון האפשריות.

שיטתו של השף אני לפעמים מתחייחס לשיטה זו כשיטה עם "תחושה פנימית". אתה מכניס את ההזמנה לסל הטיגון ומוריד לטיגון בשמן חם. לאחר מספר שניות אתה מנער אותם מעט, אחרי כן אתה עונה לטלפון ורושם הזמנת take away אחרי שסיימת עם הלקוח, אתה מרים את סל הטיגון לבדוק את הצבע, אם הטוגנים עדיין אינם זהובים מספיק, אתה מחזיר אותם בחזרה לשמן.
מקבל עוד הזמנה בטלפון ובודק את הטוגנים שוב, אם הם נראים מטוגנים כפי הצורך אתה סופג אותם לכמה רגעים ומעביר אותם לתחנת החלוקה.

כל מפעיל של ציפסר המעוניין באיכות גבוהה למוצרים שלו, חייב להשתמש במחשב הטיגון. שיטה זו פועלת היטב אם יש לך נסיון רב בבישול, הצלחת לפתח "תחושה" למוצר המוגמר ואתה מסוגל להבחין בגווני הצבע העדינים המעידים על כך שהמוצר מוכן.(האם אני בכלל צריך להזכיר ששמן ישן נוטה להשחים את המוצרים לפני שהם מוכנים?), אבל אם תביא אדם חדש ותאמן אותו , תמצא את עצמך זורק לפח מוצרים רבים.

הלקוחות שלך יתחילו להחזיר למטבח מוצרים מבושלים יותר מידי או פחות מידי ואפילו גרוע מכך הם עלולים להשאיר את האוכל על הצלחת ולא לחזור למסעדה לעולם.
לבסוף שיטה זו דורשת אימון רב ונרחב ואתה חייב להעסיק (ולהשאיר) טבח בעל נסיון בבישול, דבר אשר מייקר את ההוצאות על כח עבודה. התקמצנות על הכשרת עובד או העסקת כח עזר מאומן תביא לזריקת מזון (בזבוז כסף) ולאיכות מזון לא עקבית.

בדיוק בזמן! בכדי לפתור את הבעיה שהזכרתי, יכולה המסעדה לעבור לשימוש בטיימר. הנימוק הוא שאם ניתן להשתמש בו גם לטיגון תפוחי אדמה, זה יחסוך הוצאות רבות על אימון כח אדם יקר.
בתיאוריה זה נשמע טוב, אך האימון נעשה בלתי גמיש.
אם תבסס את זמן הטיגון על הזמן בלבד אזי אתה חייב לטגן את אותם מוצרים באותה כמות בכל פעם או ששוב תגיע לתוצאות לא עקביות, אי עיקביות זו נובעת מחוסר יכולתו של הטיימר להתכוון לכמות ולסוגי המוצרים השונים כמו:
· מוצרים מאוכל קפוא לעומת מוצרים מאוכל מופשר.
· סל טיגון אחד או שניים.
· דג פילה אחד או שני טוגנים.

אל דאגה חבר! כתשתמש במחשב הטיגון, כל הבעיות שדיברנו עליהן יעלמו המסעדה יכולה לחסוך כסף רב על הוצאות המוצר או לחסוך עבודה בשל האימון המועט שנידרש (לחץ על כפתור 3 לטיגון טבעות בצל וכדומה)והיכולת להעסיק כח אדם פחות מקצועי וזול יותר.

המסעדה יכולה לחסוך על הוצאות בשל העובדה שהמחשב מפצה במומחיותו על מוצרים וציוד שונים שבעבר נזרקו לפח בשל בישול יתר או חוסר בבישול מתאים ולבסוף המסעדה תחסוך כסף על ידי כך שתשמור על הלקוחות שלה שבעי רצון מהמזון הטוב והעקבי ומטעמו המשובח שלו.
הם חיכו ובכך לא תאלץ המסעדה לחפש אחר לקוחות חדשים לאחר שהלקוחות הישנים פסקו מלבוא. לעולם אין צורך שתרגיש מותקף על כך שניסית למכור ללקוח מערכת מחשב.

כל מפעיל של המכונה אשר מעוניין באיכות המוצרים הגבוהה שלו צריך להשמש במחשב הטיגון.
מחשבים מספקים מוצרים באופן עקבי, מפחיתים מזמן האימון,מפחיתים מהעבודה ומפחיתים מבזבוז חומרים בהכנה. זהו הדבר הנכון לעשות.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד