לאחר דרישת הלקוחות ברצוני להגיש אייס קפה דיאט - שאלות ותשובות 1/07

ניסיון להשתמש בממתיק מלאכותי במקום סוכר במכונות הברד גרם לה נזק,
כיצד אני יכול לרצות את לקוחותיי ?

תשובה:

מכונות ברד הקיימות בשוק, הן אלה עם מיכלי הפלסטיק השקופים, הן אלה עם חלון הגשה קדמי - מייצרות את הברד / אייסקפה מתערובת של מים וסוכר. כאשר, על מנת לאפשר למכונה תהליך ייצור נכון אסור שתפחת כמות הסוכר בתערובת מ- 12% עד 20% בהתאמה לסוג המכונה והיצרן.

 

כמובן שכמות סוכר כזו מכתיבה ערך קלורי בן מאות קלוריות לכוס שתייה ובנוסף לכך יש לזכור שכאשר מגישים קפה במכונה הרי שמצטרף לערך הקלורי גם השומן שבחלב.

 

מבחינה טכנולוגית אסור לחלוטין להקטין את כמות הסוכר שבתערובת. הקטנת כמות הסוכר משנה את הדרך בה קופא הברד ובמקום שיתהוו פתיתים ההקפאה תעשה בגושים ומשטחים שיגרמו נזק יקר למערכת הערבול במכונה.

 

משקה דיאט ללא סוכר ניתן בעצם להגיש אך ורק בבלנדר ולצורך זה פותחו בעולם בלנדרים רבי עוצמה המסוגלים לרסק קוביות קרח למשקה סמיך תוך שניות ניתן לקבל היום גם בלנדרים המשולבים בסילו לקרח כאשר כמות קוביות הקרח הדרושות למשקה נטענת אוטומטית לכוס הבלנדר. מה שמאפשר הכנה מדוייקת ומהירה יותר של המשקה.

 

בלנדר מקצועי מסוג זה יהיה בדרך כלל מצוייד במערכת פיקוד אלקטרוני שתתאים את כח המנוע ואת מהירות העבודה על מנת לקבל מירקם מדוייק של המשקה.

 

בשימוש בבלנדר שאינו מקצועי ומותאם לריסוק קרח יקבל משקה "רטוב" ולא סמוזי ובו מרכיבי המשקה יפרדו בכוס מיד עם הגשה !

 

 

  

המידע לעי"ל הינו כללי ואינו מהווה יעוץ לרכישת ציוד אצל כל גורם מסחרי שהוא. על המסעדן לבדוק ולגבש את החלטתו בדרך עצמאית לשאלות ניתן לפנות לרוני שפיר, מנכ"ל חברת קירוסקאי בטל' 03-6533333

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד