אינדוקציה - מה כל הסיפור? 1/07

 

חימום בעזרת אינדוקציה השראה, מוכר מזה עשרות שנים, משמש בתהליכים תעשייתיים רבים. בחימום על ידי אינדוקציה מיוצר בתוך המכשיר שדה מגנטי משתנה, כאשר שדה זה פוגע במתכת מגנטית-ברזל, הוא גורם לתזוזת הפרודות שבתוך המתכת, החיכוך בין הפרודות גורם לחום.

 

גם במטבח המקצועי מוכרת האינדוקציה יותר מ-20 שנה. רק לאחרונה התחילה חדירה מאסיבית של האינדוקציה למטבח המקצועי, וזאת אודות התפתחויות טכנולוגיות משמעותיות ולאפשרות להוריד מחיר.

 

מכשיר האינדוקציה למטבח המקצועי מורכב מקופסת נירוסטה בתוכה בנוי גנרטור, המשטח העליון של הקופסא יהיה מזכוכית קרמית עמידה בחום עליה יוצבו סירי הבישול. שחייבים להיות עשויים מברזל, לצידו התחתון של המשטח מודבק סליל מגנטי ההופך את אנרגית החשמל לאנרגיה מגנטית. כמובן שהמכשיר מצויד בבקר עוצמה שיקבע את החום, ובחלק מהמכשירים אף יסופק בקר טמפרטורה מדויק.

 

בחלק מהמכשירים הזכוכית תהיה קעורה ותאפשר שימוש במחבתות מסוג ווק.

לאינדוקציה יתרונות בלתי רגילים בהשוואה לכל ציוד הבישול הקונבנציונלי במטבח. ויש להניח שבקצב ההתקדמות הנוכחית היא תהיה הטכנולוגיה שתוביל את הבישול במטבח המקצועי.

 

ניתן למנות בין היתרונות את העובדה שנצילות האנרגיה באינדוקציה מגיעה ל- 97%, כלומר 97% מאנרגיה שנצרכת מחברת החשמל תושקע בבישול עצמו בהשוואה לחימום בגז שבו הנצילות הינה פחות ב- 35% ובחשמל כ-50%.

בטכנולוגיות חדשות של אינדוקציה שפותחו לאחרונה הצליחו להעלות את שידור האנרגיה למשטח בקוטר 20 ס"מ עד  12KW מה שמעמיד אותה בשורה הראשונה עם מבערי ווק החזקים ביותר שיש.

כמו-כן ניתן לקבל פלטה שבה מוקד הבישול הוא מרווח לכל גודל הפלטה ואז ניתן להעמיד עליה מס' סירים קטנים בו זמנית. האינדוקציה אינה מחממת ואינה צורכת אנרגיה כאשר לא מונח עליה סיר.

באינדוקציה זמן הנדרש לניקיון יורד ממש ל-0, כל שנשאר לנקות ולנגב בעזרת מטלית לחה את המשטח הקרמי שעליו מניחים את הסירים.

גם בזמן עבודה קל לשמור על סביבת עבודה נקייה ללא שום מאמץ.

בזכות הנצילות הגבוהה זמן החימום של האינדוקציה היא 0, ואין צורך בחימום מוקדם.

האינדוקציה אינה פולטת חום לחלל הסביבה ויוצרת סביבת עבודה נוחה יותר וחסכון משמעותי בצרכי הנידוף ומיזוג האוויר.

בקרת הטמפרטורה הינה מדויקת ביותר ומאפשרת דיוק בביצועים.

מכשירי אינדוקציה רבים הינם רב שימושיים וניתן להשתמש בהם הן כגריל, הן כמבשלת פסטה, צ'יפסר, פלטת חימום או כיריים רגילות. ביותר ויותר סוגי ציוד הופכת האינדוקציה לאמצעי החימום. ויש היום ביין מרי מחוממים באינדוקציה כאשר בעזרת גנרטור אחד של  KW1.5ניתן להפעיל 4 מוקדי חימום שונים ולשמור בכל אחד מהם על טמפרטורה מדויקת, משימה שבטכנולוגיה הרגילה נדרש עבורה 6KW.

ניתן להשיג עגלות בתי חולים שבהם זמן החימום מצטמצם עד כ-30 דקות להבדיל מ-45 דקות בטכנולוגיה הקיימת וגם שם חיבור החשמל הינו פחות מחצי. גרילים חדשים הפועלים באינדוקציה יוצרים משטח עבודה בעל חום מדויק עם RECOVERY-TIME קצר ביותר שבלתי אפשרי בכל טכנולוגיה אחרת.

גם בצ'יפסרים חדשים ניתן למצוא את האינדוקציה כמקור חום.

 

האם יש חסרונות לאינדוקציה?

 

החיסרון העיקרי של האינדוקציה הינו עדיין המחיר.

מאחר והאינדוקציה הינה מכשיר אלקטרוני וסביבת העבודה של המטבח הינה שומנית ולחה יש להקפיד על סביבת עבודה נקיה, אוורור נאות וניקוי תדיר של פלטת המכשיר.

 

למי מתאימה האינדוקציה?

 

האינדוקציה מחליפה את כל סוגי ציוד החימום, מתאימה לכל מסעדה, מתאימה במיוחד לפריסה מיידית של עמדת בישול או מטבח, מאפשרת לכל שף חדוות יצירה וחופש פעולה בלתי רגיל ללא צורך בכבלים למבנה הקיים.

    

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד