מנגלים 1/07

צליית בשר ע"ג גריל הינה אחת הדרכים המקובלות והמועדפות ביותר להגשת בשר.
השוק מציע מגוון עצום של אמצעי צלייה לבשר שלכל אחד מהם יתרונות מיוחדים

גריל פחמים
אם נתחיל במנגל-גריל הפחמים בעזרתו כמובן ניתן להגיע לתוצאות ברמה הגבוהה ביותר, גריל פחמים טוב יהיה ניחן בפיצול אנרגיה גבוה מה שיאפשר סגירה מיידית של הבשר. קשה מאוד לשחזר את הביצועים של גריל פחמים באמצעות גרילים אחרים.
החסרונות של גריל פחמים הם שהוא מחייב "גריל-מן" מקצועי ומנוסה, תכנון עבודה בשעות עומס והוא יקר מאוד בהפעלה שלו.

גריל גז

התחליף הזמין ביותר לגריל פחמים הוא גריל גז שמתחלק לשני סוגים עיקריים: האחד עם אבני לבה שאוגרות את החום, שומן הבשר מתעכב עליהם בנפילה ומוסיף ארומה לצלייה. חסרונות הגריל : קשה לנקות אותו, יש הרבה להבות שמחייבות הקפדה בעבודה והגריל מפיץ הרבה עשן.

גריל רדיאנטים

הסוג השני הוא הרגיל הרדיאנטי שבו את אבני הלבה החליפו רדיאנטים העשויים בד"כ מיצוקת ברזל או נירוסטה. הגרילים הרדיאנטים נתונים פחות להתלקחות, פחות מעשנים והשליטה על החום מדויקת יותר.

גריל יפני
ישנם גם סוגים מיוחדים של גרילים נוספים מתוצרת יפן שבהם המבער יושב מתחת לפנל קרמי שמגן עליו מטפטופי שומן אך שקוף למעבר החום, גרילים כאלו מפיצים חום גבוה מהמקובל ושימושיים בעיקר לשיפודים.

גריל חשמלי
בטכנולוגיה של היום פותחו גם גרילים העובדים על חשמל, לצורך כך פותחו גופי חימום מיוחדים הבאים במגע ישירות עם הבשר, גרילים חשמליים מסוג זה ימוקמו בדרך כלל במקומות בהם נאסר מבחינה בטיחותית להשתמש בגז.

צלייה אחרת
במקרים רבים אנשים מחליפים את השימוש בגריל בו הבשר מטוגן על גבי רשת, ושומן הבשר אינו משתתף בתהליך הצלייה, בגריל בו הבשר נצלה על גבי משטח שימו לב הטעם של המוצר הסופי שונה לחלוטין, וצליית בשר בגריל אינה מתאימה לבשר הישראלי עכב ריבוי הנוזלים בו.
בארה"ב מקובל לצלות את הבשר בברויילרים, סלמנדרות בהם מקור החום נמצא במבערים מעל הבשר והצלייה נעשית כתוצאה משילוב הקרנת החום מלמעלה והחום שנצבר ברשת עליה מונח הבשר.בטכניקה זו סגירת הבשר מושלמת יותר ונעשית בו זמנית מכל הכיוונים. תהליך הצלייה מעט איטי יותר אך מבוקר יותר ומאפשר להכין גם סטייקים עבים לדרגת העשייה הרצויה.
קל מאוד לקלקל בשר טוב על גריל גרוע ולכן אני ממליץ לרכוש גריל של יצרן מקצועי, עדיף אמריקאי בעל תפוקות קלוריות גבוהות, רצוי שהגריל יהיה מצויד באמצעי נגד דליפת גז. כאשר אין הגריל עוצמתי מספיק וזמן ההחלמה שלו אינו מספיק מהיר במקום שהבשר ייסגר כתוצאה ממכת החום הוא ימשיך לדמם ולהגיר את הנוזלים והמוצר הסופי יהיה "מסטיקי" ואיבוד גבוה של משקל.
בבואך לרכוש גריל כדאי שתבדוק את הנתונים הבאים: ניסיון מוקדם בארץ, כמה שיותר אנרגיה לשטח עבודה יבטיח החלמה מהירה יותר, קלות הניקוי – באם כל חלקי הגריל פריקים לניקוי במדיח.

תוכן

תוכן

תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2

תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2

תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2

תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2 תוכן 2

תוכן, טקסט בנוגע למה שכתוב כאן, ככה זה. תוכן, טקסט בנוגע למה שכתוב כאן, ככה זה. תוכן, טקסט בנוגע למה שכתוב כאן, ככה זה.

תוכן, טקסט בנוגע למה שכתוב כאן, ככה זה.תוכן, טקסט בנוגע למה שכתוב כאן, ככה זה.

תוכן, טקסט בנוגע למה שכתוב כאן, ככה זה.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד