הוראות טיפול כיריים קראמיות

ראשית הסר שיירי מזון שנשפך ושאריות שומן בעזרת מגרד (עדיף טיפוס של סכין גילוח כדוגמת מגרד CERAquick®).

נקה את הכיריים כאשר הם עדיין חמים למגע, בעזרת חומר ניקוי מתאים ומגבת נייר. שטוף את הכיריים וייבש אותם בעזרת מטלית נקייה.

 

אם בטעות הותכו על משטח הכיריים דפי אלומיניום, או מוצרים פלסטיים, יש להסיר אותם מיידית, מעל המשטח החם, בעזרת מגרד. פעולה זו תמנע נזק אפשרי למשטח הכיריים. פעולה זו ישימה גם לשאריות סוכר, או מזון בעל תעלת סוכר גבוהה הנשפכים על משטח הכיריים.

 

אין להשתמש בספוגים בעלי משטח מחוספס או תכשירי מרוק למיניהם. אין להשתמש בחומרי ניקוי מעוררי חולדה כגון תרסיסים לניקוי תנורים ומסירי כתמים.

  

הפק את המרב מן הכיריים עם כלי בישול מאיכות טובה אין להשתמש בכלי בישול בעלי תחתית מחוספסת כיוון שכלים כאלה עלולים לשרוט את משטח הכיריים. לפני השימוש, ודא כי תחתית כלי הבישול יבשה ונקייה.

 

כאשר כלי הבישול קרים, תחתיותיהם צריכות להיות קמורות מעט, כך שבזמן הבישול והחימום הן מתרחבות ומונחות על משטח הבישול בצורה שטוחה, לקבלת העברת חום מיטבית. העובי המתאים לתחתיות כלי הבישול הוא 2 עד 3 מ"מ לכלי פלדה מצופה אמייל ו-4 עד 6 מ"מ לכלי בישול מפלדת אל-חלד עם תחתית כפולה.

 

דרך פשוטה לוודא כי תחתית כלי הבישול היא בעלת צורה נכונה (כאשר הכלי קר), היא ע"י הנחת מרכז התחתית, בזוית, על שפה ישרה של שולחן והחלקת מספר סרטי נייר ביניהם. קימור המאפשר החדרת חמישה עד עשרה סרטי נייר מתאים לסירי פלדה בעלי ציפוי אמייל. קימור המאפשר החדרה של שניים עד חמישה סרטי נייר מתאים לסירים מפלדת אל-חלד (ככל שהסיר גדול יותר, מספר סרטי הנייר הניתנים להחדרה יהיה גדול יותר).

 

CERAquick®  ו-  CERAN®הם סימנים רשומים של Schott Glaswerke Mainz.

 

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד