בלאסט צ'ילר - כיצד לבחור

לאחר שהשתכנעתם בצרכים שמה שדרוש למטבח שלכם הוא בלאסט צ'ילר, וזאת על מנת לשמור על בטיחות המזון ולאפשר תכנון של העבודה, מה שנשאר זה לבדוק את הגודל והסוג המתאים.
בלאסט צ'ילרים מסופקים במגוון דגמים, מ-3 תבניות בגודל 2/3 ועד כאלו המסוגלים לקלוט מספר עגלות.
כדאי להתחיל ברשימה של המוצרים אותם רוצים לצנן, בכמויות השבועיות שלהם, חשוב לבדוק גם האם יש כאלו שברצוננו להקפיא. בשלב זה נבדוק גם מה יכולת הבישול שלנו של אותם המוצרים כלומר, גודל הקומביסטימר או המחבת המתהפך העומדים לרשותנו, חשוב שנשקול גם מהם החללים העומדים לרשותנו לצורך הצבת המכשיר, במקרים רבים ניתן להשתמש בבלאסט צ'ילר כבסיס לתנור או כשולחן עבודה.
בבואנו לשקול את גודל הבלאסט צ'ילר עלינו לקחת בחשבון כי רצוי מאוד לעבוד בתבניות. בשימוש בבלאסט צ'ילר מומלץ להשתמש בתבניות שטוחות עד עומק 40 מ"מ וזאת על מנת לאפשר חדירה מהירה של הקור, ושטחי אחסון בקירור או בהקפאה למוצרים לאחר הבלאסט צ'ילר. חשוב לקחת בחשבון כי ברוב המקרים תהליך צינון מקובל לוקח כשעה וחצי.
לאחר שאספנו את כל הנתונים נוכל להתחיל לחשב את גודל המכשיר.

טיפים לבחירת בלאסט צ'ילר
:

  • כאשר רוכשים בלאסט צ'ילר לעגלות כדאי לשים לב שגם עגלות הקומבי תכנס אליו, שים לב שאין טעם לקחת בחשבון מוצרים כגון פחמימות או ירקות בהם בישול יומי ואפילו הובלה חמה נעשית בקלות יחסית.
    כדאי תמיד לשקול ולהעדיף מכשיר שיכול גם להקפיא מה שנותן גמישות רבה גם בהמשך.
  • כאשר מתארגנים לשימוש במזון מצונן יש להתארגן גם בלתת תשומת לב מיוחדת לסינון מסודר של המזון, כלומר, תכולת האריזה, תאריך ושעת הכנה ועד מתי טוב לשימוש. מאחר ועלות מדפסת מדבקות הינה 600 ₪ כדאי לשקול כזאת כחלק מההתארגנות.
  • חשוב לרכוש בלאסט צ'ילר מוכן ל- H.A.C.C.P מאחר ודרישות החוקתיות נמצאות כל הזמן בהתקדמות ואתם עלולים להידרש לכך בעתיד.
  • חשוב מאוד לרכוש בלאסט צ'ילר מיצרן בינ"ל בעל מוניטין.

תהליך הבלאסט הינו מאוד מורכב ובו מוקפדת הטמפרטורה, הלחות, מהירות סחרור האוויר, הפרש הטמפ' שבין המוצר ובין האוויר, פרטים טכנולוגיים רבים שמחייבים ידע מקצועי רב ויכולת הנדסית גבוהה.
בשום אופן בלאסט צ'ילר אינו מקרר חזק. במקומות בהם נרכשו בלאסט צ'ילרים צומצמו שעות העבודה במטבח לשעות של יום עבודה מקובל, השתפר התכנון במבטח ובטיחות המזון הגיעה לשיאים חדשים. שדרג את עסקך היום.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד