משקאות קפואים

המשקאות הקפואים מסוג ברד/גרניטה/סמוזי/אייס קפה וכמו-כן משקאות אלכוהוליים קפואים הולכים להיות הטרנד החם ביותר של הקיץ הקרוב. הגידול בשוק זה הינו של מאות אחוזים בשנה וזהו אחד המשקאות הריווחיים לבעלי העסק, ובעל "פוד-קוסט" נמוך ביותר.

שימוש בבלנדר 
ניתן להכין משקאות קפואים במס' אמצעים כאשר לכל אחד יתרונות וחסרונות. האמצעי הפשוט והזול ביותר הוא הבלנדר. חובה להשתמש בבלנדר מקצועי כזה שמיועד לריסוק קרח.
היתרונות של השימוש בבלנדר הם עלות השקעה נמוכה והאפשרות להרכיב משקאות דיאטטים ללא סוכר.
החיסרון העיקרי שנדרש עובד מקצועי, הבלנדר הינו רגיש לטעויות מפעיל, רגיש יחסית לקלקולים, וכאשר משתמשים בבלנדר שאינו מקצועי אורח חייו יהיה מאוד נמוך, המשקה יהיה חסר חלקות, לא אחיד ותהייה הפרדה לשכבות במשקה תוך פרק זמן קצר.

מכונת ברד
הפתרון הבא המקובל בינו בשימוש במכונות ברד בעלי מיכלי פלסטיק גדולים.
ההשקעה יחסית עדיין זולה, המשקה מוצג בצורה אסטטית וניתן לקבל כ-50 כוסות בבת אחת כאשר המשקה נמוך.
החסרונות של מכונות מדגם זה הינם שהמכונה רגישה מאוד בחלקי פלסטיק, המכונה רגישה לטעויות מפעיל מאחר ואי הקפדה על אחוזי הסוכר יגרום לנזקים רבים במכונה. זמן ההכנה הראשוני של המשקה או כאשר מוסיפים למכונה במשך היום ייקח יותר משעה.
כאשר משתמשים במשקאות חלביים יש להקפיד מאוד על ניקיון המכונה, עבודה שגולת הרבה שעות ביום. כאשר לא מבוצע ניקיון יסודי וחיטוי הרעלות מזון יהיו דבר שבשיגרה.
מומלץ לרכוש מכונות מסוג זה מיצרן אמין ורצוי מהסוג שגורם לברד לנוע
במיכל בצורת מפלים דבר שמונע סימון קווי גובה מכוערים על דפנות המיכל.

מכונת מיקס מקצועית
הפתרון המקצועי ביותר הינו של מכונות ברד הבנויות מנירוסטה בעלות צילינדר אופקי עם מיכל אחסנה עליון ל"מיקס".
החיסרון העיקרי של מכונות אלה הינו במחיר.
הדגמים האיכותיים ביניהם מאפשרים לקבל משקה איכותי בעל סמיכות קבועה הניתנת לכיוון. ובדגמים המאוד איכותיים המשקה יוצא מוקצף באוויר מה שמשביח משמעותית את טעמו וחוסך אלפי שקלים בחומר הגלם.
המכשיר מאפשר בד"כ עבודה רציפה בתפוקה של עשרות ליטר בשעה, זמן ההכנה הראשוני מצטמצם ל-7 דקות והמכונה חשופה פחות לטעויות מפעיל.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד