פסטה - למה?

פסטה הינה אחת המנות המועדפות במסעדות, חלק בלתי נפרד מכל תפריט, היא מזינה, וטעימה. בכל רחבי העולם לקוחות מגלים מחדש תפריט המבוסס על פסטה.
פסטה בריאה בעלת תכולה גבוהה של אבות המזון ומומלצת על ידי מיטב הדיאטנים.
רוב עסקי המזון מוסיפים פסטה בתפריט מאחר והיא זולה בעלויות, רב שימושית, מהירה וקלה להכנה, פופולארית.

אתה לא מוכרח להיות איטלקי בכדי להכין פסטה טעימה, אבל רצוי שתדע איך.
שתי טכניקות עיקריות לבישול הפסטה הינן: בישול לפי הזמנה-בשל הגש, או בישול כפול-בשל-קרר-חמם-הגש. כמובן שהבישול לפי הזמנה נראה קל יותר, וזהו תהליך בין פאזה אחת, אך הוא מאוד תובעני בזמן ובעבודה.

למרות הפשטות, תהליך בישול הפסטה צריך להיות קפדני ואיכותי והוא מורכב מהשלבים כדלקמן:             -    הבא את המים להרתחה.

-         הוסף מלח כאשר המים רותחים.

-         הוסף את הפסטה כאשר רתחו מחדש.

-         ערבב לסירוגין למשך 4 דק' ראשונות.

-         חובה להסיר קצף שנוצר

-        הנמך את עוצמת הבישול תוך הקפדה שהמים אינם מפסיקים לרתוח.

-        כאשר הגיע לסיומו זמן הבישול המומלץ סנן את הפסטה ל-1/2 דקה לפחות, למנוע שאריות של מים.

בתהליך הבישול הכפול יש לבשל את הפסטה ל-50% בלבד מהזמן הנדרש ואז לצנן אותה בעזרת מי קרח או מה שפרקטי יותר- בלסט צ'ילר. קירור מקצועי יאפשר לשמור את הפסטה עד שבוע ימים בקירור. כאשר רוצים לשחזר את הפסטה יש לחלוט אותה במים רותחים למשך 40-60 שניות בלבד.

פתרונות מקצועיים רבים קיימים היום בשוק להכנת פסטה, הם מורכבים בד"כ מיחידות נפרדות או מיחידות משולבות. כאשר מונים את רשימת הציוד הנדרש נתחיל כמובן במכונה להכנת פסטה (פסטה טרייה יש לבשל כדקה וחצי בלבד), הסבר נוסף בנושא מכונות הפסטה במאמר נפרד.

לתהליך הבישול נדרש מבשל פסטה, מבשל פסטה יראה בד"כ כמו מטגן בשמן עמוק, וחשוב שיהיו לו את התכונות הבאות: מילוי מים בלחיצת כפתור, פיצוי אנרגטי גבוה המאפשר לרענן את מי הבישול בזמן העבודה, ניקוז לביוב ופתח גלישה לפינוי עודפי מים וקצף הבישול, גופי החימום חייבים להיות נשלפים או על גבי ציר על מנת לאפשר ניקיון יסודי של מיכל המים מאחר ועמילן הפסטה מתמצק ויוצר שכבת אבן שתפגע ביעילות המכשיר ותגרום נזק לחימום.

מומלץ לשקול בהתאם להיקף השימוש וגודל מבשל הפסטה, לרכוש כזה השולף את הסל בתום הבישול או כזה ההופך את הזל לעגלה, גם בתכנון הסלסילות יש להשקיע מחשבה רבה ורצוי להשתמש במכשיר המסוגל לקבל מס' גדלים של סלסילות בישול, כאלה המותאמות לבישול כמותי, לבישול מנתי ולשחזור.

קיימים מבשלי פסטה המשלבים בתוכם גם ביין מרי לאחזקת הרטבים והם מומלצים גם לפינות הגשה מצומצמות. נשמע מסובך? לא ממש! שים לב – עלות מנת פסטה 1$ כולל הכל, מחיר מכירה למנת פסטה יותר מ-30 ₪, המספרים מדברים בעד עצמם.

צור קשר
דלג על צור קשר

קבל הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד